آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

یوگا صورت چیست؟

صورت

یوگا صورت چیست؟ یوگای صورت یا حرکات خاصی که عضلات صورت را هدف قرار می دهند، در رسانه های اجتماعی به عنوان راهی برای تغییر شکل صورت و کمک به جوان تر به نظر رسیدن تبلیغ می شود. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما برخی ادعا می‌کنند که تمرینات یوگای صورت می‌تواند گونه‌ها را حجیم کند، چین و چروک‌ها را از بین ببرد و پوست را درخشان کند.

 

آیا یوگا برای صورت واقعاً مؤثر است؟ برخی شواهد نشان می‌دهند که یوگای صورت می‌تواند نتایج متوسطی به همراه داشته باشد، اما کمی کار می‌طلبد. ممکن است تا چند هفته متوجه نتایج نشوید. برای آشنایی با یوگای صورت، از جمله تمرینات، و اینکه آیا ظاهر را بهبود می بخشد، ادامه مطلب را بخوانید.

یوگای صورت چگونه کار می کند

صورت از سه لایه مختلف تشکیل شده است که در بالای جمجمه قرار دارند. بیرونی ترین لایه پوست است. زیر آن دو لایه چربی قرار دارد: چربی زیر پوست (که درست زیر لایه پوست قرار دارد) و چربی عمیق (که زیر چربی زیر پوست قرار دارد). این محفظه های چربی در کنار هم قرار می گیرند و همان چیزی هستند که صورت شما را شکل و پر می کند. در زیر چربی، ماهیچه های صورت قرار دارند که بیشتر آنها بسیار کوچک هستند.

 

نیروی جاذبه با افزایش سن پوست را به سمت پایین می کشد که می تواند باعث افتادگی صورت شود. صورت لایه‌ای از چربی را از دست می‌دهد که باعث چاق شدن صورت‌های جوان‌تر می‌شود و ظاهر توخالی‌تری ایجاد می‌کند. پوست و استخوان ها نیز شروع به نازک شدن می کنند.

 

یوگای صورت با هدف قرار دادن عضلات صورت، از طریق حرکات خاص صورت یا ماساژ صورت با دست ها و انگشتان، عمل می کند. این تمرینات چربی از دست رفته در صورت را باز نمی گرداند. فقط تزریق یا جراحی زیبایی می تواند این کار را انجام دهد. در عوض یوگای صورت ممکن است به حجیم شدن برخی از عضلات کمک کند و پوست شما را صاف‌تر نشان دهد

 

فواید آن چیست؟

برخی از افراد به یوگای صورت سوگند یاد می کنند که به تقویت، بلند کردن و صاف کردن صورت کمک می کند، اما تحقیقات در مورد این فواید وجود ندارد. مطالعه ای که در سال 2018 منتشر شد شامل 16 فرد میانسال بود که 30 دقیقه تمرینات مخصوص صورت را به مدت 20 هفته انجام دادند. هر فرد در مورد 32 تمرین صورت آموزش دریافت کرد و در دو جلسه 90 دقیقه ای با یک مربی معتبر ورزش صورت شرکت کرد.

 

شرکت کنندگان تمرینات را هر روز به مدت هشت هفته انجام دادند و سپس به یک روز در میان تغییر دادند. به نظر می‌رسید که این رژیم به حداقل میزان پری اطراف گونه‌ها و قسمت پایین صورت را بهبود می‌بخشد، اما به نظر نمی‌رسد تأثیری بر سایر قسمت‌های صورت داشته باشد. شرکت کنندگان نتایج اولیه را با روزهای کمتر ورزش در هفته حفظ کردند، اما مشخص نیست که افراد چقدر باید آن را حفظ کنند تا نتایج را حفظ کنند.

 

برخی از افراد ممکن است متوجه مزایای اندک یوگای صورت شوند. برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که انحراف پوست می تواند خطر چین و چروک را افزایش دهد. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که پری صورت تا حد زیادی به ژنتیک و وزن بدن بستگی دارد.

قبل تمیرین

استفاده چنتا محصولات روتین پوستی:

سرم پوستی رتینول ویتامین A 

کرم ترمیم کننده و جوانساز

سرم پوستی هیالورونیک اسید

 

تمرینات یوگای صورت

اگر می‌خواهید یوگای صورت را امتحان کنید، روی ماهیچه‌های بزرگ‌تر صورت تمرکز کنید – بیشتر گونه‌ها که بزرگ‌ترین آنها هستند. ماهیچه‌های نازک‌تری که پیشانی را می‌پوشانند احتمالاً هرگز نمی‌توانند به اندازه‌ای بزرگ شوند که در مورد چین و چروک یا شکل صورت تفاوت ایجاد کنند. فقط به خاطر داشته باشید که تغییرات در شکل صورت که اتفاق می افتد بسیار کوچک خواهد بود.

 

سعی کنید این تمرینات یوگای صورت را جلوی آینه انجام دهید. تصور اینکه چهره شما در هنگام انجام آنها چه شکلی است دشوار است، بنابراین نگاه کردن در آینه می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که آنها را درست انجام می دهید.

 

1. افزایش گردش خون

ضربه زدن آرام به صورت می تواند به بهبود گردش خون کمک کند. با قرار دادن نوک انگشتان خود روی پیشانی و ضربه ملایم به پوست شروع کنید. ضربه زدن روی صورت خود را تا زمانی که به فک خود برسید ادامه دهید.

 

2. کاهش Jowls

ژول ها پوست اطراف خط فک آویزان هستند. این تمرین یوگای صورت را برای سفت شدن این ناحیه امتحان کنید:

 

با یک دست مشت کنید و آن را در قسمت بیرونی فک خود قرار دهید

سر خود را به سمت اول بچرخانید تا زمانی که احساس کشیدگی در گردن خود داشته باشید. به آرامی فک خود را در مشت خود فشار دهید.

این وضعیت را برای حدود 30 ثانیه نگه دارید قبل از اینکه سر خود را به آرامی به حالت اولیه برگردانید. در طرف مقابل تکرار کنید.

3. کاهش فشار چشم

اگر زمان زیادی را صرف تماشای صفحه نمایش کنید، ممکن است دچار خستگی چشم شوید. در اینجا یک تمرین یوگای صورت وجود دارد که می تواند ظاهر چشمان شما را بهبود بخشد:

 

به آرامی یک نوک انگشت را روی گوشه داخلی چشم خود قرار دهید و سپس به سمت پایین فشار دهید. حدود 30 ثانیه نگه دارید.

نوک انگشت خود را به مدت 30 ثانیه به صورت دایره ای حرکت دهید

این حرکت دایره ای را در جهت مخالف تکرار کنید

4. صورت خود را آرام کنید

ژست شیر ​​یک تمرین یوگای صورت است که می تواند تنش را از بین ببرد و ماهیچه های صورت شما را شل کند. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 

روی یک صندلی بنشینید و دستان خود را روی زانوهای خود قرار دهید

از طریق بینی نفس عمیق بکشید و سپس دهان خود را باز کنید و زبان خود را بیرون بیاورید

زبان خود را به سمت چانه دراز کنید. هنگام بازدم از طریق دهان صدای “آه” در بیاورید

صورت خود را آرام کنید

حدود پنج تا هفت بار تکرار کنید

5. ابروها را صاف کنید

کار کردن با عضلات کوچک پیشانی ممکن است دشوار باشد، اما ممکن است بتوانید ابروهای خود را صاف کنید. این تمرین عضله فرونتالیس یا عضله بزرگ در مرکز پیشانی شما را هدف قرار می دهد:

 

نوک انگشتان خود را روی عضله فرونتالیس، به سمت داخل قرار دهید. فشار ملایمی به پوست وارد کنید.

به آرامی نوک انگشتان خود را به سمت شقیقه ها حرکت دهید و سپس رها کنید

این حرکت را حدود 30 ثانیه ادامه دهید

یک بررسی سریع

یوگای صورت شامل تمرینات و خود ماساژهایی است که عضلات صورت را هدف قرار می دهد. برخی یوگای صورت را با هدف لاغری صورت و کاهش چین و چروک انجام می دهند. یوگای صورت ممکن است به تقویت گردش خون، شل شدن عضلات صورت و کاهش فشار چشم کمک کند. به طور کلی، انجام یوگای صورت بسیار کم هزینه است و می تواند برای برخی بهتر از انجام هر روشی مناسب باشد.

 

با این حال، حرکات صورت به احتمال زیاد نتایج طولانی مدت یا قابل توجه و قابل توجهی به دست نخواهد آورد. گزینه هایی مانند پرکننده، بازسازی پوست یا جراحی زیبایی نتایج قطعی تری ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nineteen + eleven =