آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

کاربردها و فواید روغن جوجوبا

کرم جوجوبا

روغن جوجوبا از درختچه ای همیشه سبز بومی صحرای سونوران استخراج می شود. در مناطقی مانند مصر، پرو، هند و ایالات متحده رشد می کند. روغن جوجوبا زرد طلایی است و رایحه ای مطبوع دارد. اگرچه به نظر می رسد و مانند یک روغن است – و معمولاً به عنوان یکی طبقه بندی می شود – از نظر فنی یک استر موم مایع است.

روغن جوجوبا سابقه طولانی استفاده در فرهنگ عامه برای حمایت از سلامت پوست و مو دارد. همچنین برای بهبود زخم و تقویت سیستم ایمنی استفاده شده است. تحقیقات نشان داده است که کاربردهای درمانی قوی دارد، به ویژه مرطوب‌کننده و محافظت از پوست. همچنین دارای اثرات ضد التهابی، ضد قارچی و ضد میکروبی است. روغن جوجوبا به طور کلی به خوبی تحمل می شود و عوارض جانبی کمی دارد

موارد استفاده و مزایا

روغن جوجوبا کاربردها و فواید زیادی دارد. درمان های مو و ناخن به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته اند.

درمان خشکی پوست

روغن جوجوبا احتمالاً بیشتر به دلیل فواید پوستی شناخته شده است. این یک عامل نرم کننده قوی است، به این معنی که برای تسکین خشکی و آبرسانی مجدد پوست به خوبی عمل می کند. روغن جوجوبا به پوست خشن یا تحریک شده نرمی می بخشد. مردم اغلب متوجه می شوند که بدون اینکه بیش از حد چرب یا چرب باشد، مرطوب می کند. جوجوبا همچنین می تواند برای محافظت از سطح پوست، به همان روشی که نفت یا لانولین انجام می دهد، عمل کند.

انجمن آکادمی پوست آمریکا استفاده از پماد یا کرم حاوی روغن جوجوبا را به عنوان راهی برای درمان پوست خشک توصیه می کند.

درمان آکنه

برخی تحقیقات قدیمی نشان داده‌اند که روغن جوجوبا ممکن است به درمان آکنه ولگاریس (یعنی جوش‌ها) کمک کند. تحقیقات نشان داد. که موم مایعی. که روغن جوجوبا از آن ساخته شده است. می تواند سبوم را در فولیکول های. مو حل کند و در نتیجه. به رفع آکنه کمک کند. این تحقیق هیچ عارضه جانبی منفی (مانند سوزش یا خارش) هنگام استفاده از روغن جوجوبا برای درمان آکنه پیدا نکرد.

تحقیقات فعلی بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

کاهش التهاب پوست

التهاب پوست می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از آفتاب سوختگی گرفته تا درماتیت. برخی تحقیقات خواص ضد التهابی احتمالی روغن جوجوبا را در صورت استفاده موضعی روی پوست پیدا کرده اند. به عنوان مثال، تحقیقات انجام شده بر روی موش‌ها نشان داد که روغن جوجوبا ممکن است به کاهش ادم (تورم) کمک کند.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد جوجوبا می‌تواند به تسکین راش پوشک، که به عنوان درماتیت یا التهاب در ناحیه پوشک نوزادان مشخص می‌شود، کمک کند. این تحقیق نشان داد که روغن جوجوبا به اندازه درمان های دارویی حاوی موادی مانند نیستاتین و تریامسینولون استونید در درمان بثورات پوشک موثر است.

باز هم، تحقیقات فعلی بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

ترمیم موهای آسیب دیده

جوجوبا چندین مزیت شناخته شده مو دارد. به عنوان مثال، اغلب به عنوان یک محصول صاف کننده مو استفاده می شود. جوجوبا در صاف کردن موها موثر است و کمتر از سایر محصولات باعث آسیب مو – مانند خشکی یا شکنندگی – می شود. جوجوبا ممکن است ریزش پروتئین مو را کاهش دهد، محافظت کند و شکستگی را کاهش دهد

روغن جوجوبا اغلب به عنوان درمانی برای ریزش مو معرفی می شود، اما تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر اینکه بتواند این کار را انجام دهد وجود ندارد. این می تواند مو را تقویت کرده و شکستگی مو را کاهش دهد، که ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از ریزش مو کمک کند

نحوه استفاده

روغن جوجوبا در چندین فرمول موضعی مختلف به فروش می رسد. می توان از آن به تنهایی به عنوان روغنی که به صورت موضعی روی صورت، پوست یا مو استفاده می شود استفاده کرد. همچنین یک عنصر در محصولاتی مانند:

ضد آفتاب ها
کرم آبرسان و مرطوب کننده روغن جوجوبا + ویتامین B5
روغن حمام و بدن
کرم های پاک کننده، پدها و اسکراب ها
کرم ترمیم کننده و جوانساز
نرم کننده ها و روغن های مو
سرم پوستی نیاسینامید
کرم جمع کننده منافذ باز پوست
فقط از روغن جوجوبا. یا محصولات روغن .جوجوبا طبق دستورالعمل. روی بسته استفاده کنید. بیش از مقدار. توصیه شده استفاده نکنید. و روغن یا محصول. را بیشتر از مقدار. توصیه شده. استفاده نکنید.

روغن جوجوبا معمولاً به خوبی تحمل می شود، اما انجام یک «تست پچ» روی ناحیه کوچکی از پوست می تواند مفید باشد تا ببینید پوست شما چگونه به آن واکنش نشان می دهد. شرایط) می تواند به شما در مورد نحوه استفاده از آن با سایر محصولات مراقبت از پوست راهنمایی کند.

ایمنی و عوارض جانبی

استفاده موضعی. از روغن جوجوبا. برای ایجاد عوارض. جانبی قابل توجه. شناخته شده نیست. در تحقیقات روی حیوانات، روغن جوجوبا در برخی موارد تحریک‌کننده بود، اما پس از توقف استفاده از روغن جوجوبا به سرعت برطرف شد. آزمایش پچ روغن جوجوبا در انسان به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شود، به جز در افرادی که بیش از حد حساسیت دارند.

برخی گزارش‌ها از استفاده از روغن جوجوبا منجر به درماتیت تماسی شد، اما گزارش‌های دیگر نتایج مشابهی پیدا نکردند

مشخص نیست که جوجوبا چگونه ممکن است بر برخی از جمعیت ها یا انواع پوست تأثیر بگذارد. قبل از استفاده از آن برای اولین بار با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مانند یک متخصص پوست مشورت کنید اگر:

یک وضعیت پزشکی جدی دارید
شما باردار هستید یا در حال شیردهی هستید
شما در نظر دارید از آن برای یک کودک استفاده کنید
این امر به ویژه در صورت استفاده از مقادیر زیادی روغن جوجوبا به طور مستقیم بر روی پوست بسیار مهم است. روغن جوجوبا را نخورید و آن را در چشم یا سایر منافذ خود قرار ندهید.

انتخاب محصول روغن جوجوبا

روغن جوجوبا و اکثر محصولات حاوی روغن جوجوبا توسط FDA تنظیم نمی شوند. همانطور که FDA اشاره می کند، محصولی که به عنوان “مبتنی بر گیاه”، “طبیعی” یا “ارگانیک” تبلیغ می شود لزوماً به این معنی نیست که نسبت به سایر محصولات ایمن تر است.

اگرچه روغن جوجوبا به خودی خود سابقه ای نسبتاً قوی از ایمنی دارد، محصولات حاوی روغن جوجوبا معمولاً حاوی مواد دیگری هستند. لیست مواد تشکیل دهنده هر محصول حاوی روغن جوجوبا را به طور کامل بخوانید تا مطمئن شوید که محصول ایمن است و حاوی موادی نیست که شما به آنها حساسیت دارید یا به آنها حساسیت دارید.

اگر روغن جوجوبا یا محصولی حاوی روغن جوجوبا پوست شما را تحریک می کند، فوراً استفاده از آن را متوقف کرده و با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید. یک متخصص پوست می تواند بهترین محصولات جوجوبا را برای بیماری خاصی که می خواهید درمان کنید، به شما توصیه کند.

یک بررسی سریع

روغن جوجوبا می تواند به مرطوب کردن، آبرسانی مجدد و محافظت از پوست شما کمک کند. شواهدی وجود دارد که می تواند به شرایطی مانند آکنه و درماتیت نیز کمک کند. روغن جوجوبا از سلامت مو حمایت می کند و می تواند به تقویت و رطوبت رسانی کمک کند. همچنین ممکن است دارای خواص ضد میکروبی ضد قارچی باشد.

جوجوبا معمولاً. روی پوست ملایم است. و عوارض جانبی. شناخته. شده جدی ندارد. با این حال، همیشه قبل از امتحان کردن آن برای اولین بار با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تماس بگیرید، به خصوص اگر یک بیماری جدی دارید یا باردار یا شیرده هستید. قبل از استفاده از آن در کودکان با پزشک اطفال خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 8 =