آرایشی و زیبایی, دسته‌بندی نشده, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

چگونه جوش های سر سیاه را از بین می بریم؟

جوش

جوش های سرسیاه نوعی آکنه هستند که شبیه برجستگی های کوچک و تیره هستند. جوش‌های سرسیاه که کومدون‌های باز نیز نامیده می‌شوند، به دلیل چربی اضافی و مسدود شدن منافذ باز پوست مرده ایجاد می‌شوند. اگر می‌خواهید جوش‌های سرسیاه را از بین ببرید، از درمان‌های حاوی اسید سالیسیلیک، آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs) و رتینوئیدها برای کاهش چربی و پوست مرده استفاده کنید.

 

ممکن است. وسوسه انگیز باشد که خودتان. تفنگ را بیرون بکشید.، اما از اصرار برای چیدن .دوری کنید. متخصصان پوست همچنین. می‌توانند عصاره‌گیری و درمان‌های. لایه‌برداری حرفه‌ای را برای از بین. بردن جوش‌های سرسیاه ارائه دهند.

 

چگونه جوش های سر سیاه را در خانه از بین ببریم

می‌توانید جوش‌های سرسیاه را با درمان‌های آکنه بدون نسخه (OTC) که حاوی موادی هستند که به لایه برداری پوست مرده و کاهش تولید چربی کمک می‌کنند، از بین ببرید. با این حال، انتظار نداشته باشید منافذ یک شبه پاک شوند. ممکن است. شش تا هشت. هفته طول بکشد تا نتایج را ببینید. در اینجا درمان‌های. تایید شده با پوست وجود دار. که می‌توانید در خانه امتحان کنید.

 

پاک کننده اسید سالیسیلیک

شستن. صورت یا بدن با پاک کننده اسید سالیسیلیک. به حل شدن چربی و سلول های. مرده پوست که منافذ شما. را مسدود می کنند، کمک می کند. اسید سالیسیلیک یک اسید بتا هیدروکسی (BHA) است که به عنوان یک لایه بردار شیمیایی برای حذف سلول های مرده پوست و کاهش چربی که منجر به ایجاد جوش های سرسیاه می شود، عمل می کند. اسید سالیسیلیک همچنین می تواند خشک کننده باشد، بنابراین اگر پوست شما را تحریک می کند، یک بار در روز از آن استفاده کنید.

 

رتینوئید موضعی

رتینوئیدهای موضعی مشتقات ویتامین A هستند که به افزایش گردش سلولی کمک می کنند. این اثر. با پاک کردن سلول‌های. مرده پوست از منافذ. شما و از بین بردن. سلول‌های مرده پوست. کمک می‌کند تا دانه‌های .سرسیاه را مسدود کند. بیشتر رتینوئیدها نیاز به نسخه دارند، اما سرم پوستی رتینول ویتامین A بدون نسخه در دسترس است.

 

لایه برداری از محصولات مراقبت از پوست با اسید سالیسیلیک و رتینوئیدها می تواند تحریک کننده باشد زیرا هر دو محصول پوست را لایه برداری می کنند. اگر از هر دو برای درمان جوش های سرسیاه استفاده می کنید، اگر پوست شما برای هر دو بسیار حساس است، صبح و شب برنامه های متناوب را امتحان کنید. رتینوئیدها همچنین پوست شما را به آفتاب حساس می‌کنند، بنابراین از مصرف روزانه ضد آفتاب غافل نشوید

پاک کننده و رتینوئید بنزوئیل پراکسید

متخصصان پوست.اغلب ترکیب یک پاک. کننده رتینوئید. و بنزوئیل.پراکسید. را برای از بین بردن. جوش های سر سیاه. روی صورت یا بدن توصیه. می کنند. بنزوئیل پراکسید. می تواند به از بین بردن باکتری های. اضافی روی پوست. شما کمک کند و تولید. چربی را کاهش دهد تا به از بین. بردن جوش های. سر سیاه کمک کند.

 

درمان گوگرد و رزورسینول

پاک‌کننده‌های آکنه، لوسیون‌ها. و کرم‌های حاوی گوگرد. و رزورسینول می‌توانند. با کاهش تولید روغن. و حل کردن دانه‌های سر. سیاه به از بین بردن جوش‌های. سرسیاه کمک کنند. رزورسینول. همچنین به از بین بردن .تجمع سلول های مرده پوست. که باعث ایجاد جوش های. سر سیاه می شود کمک می کند

 

درمان آلفا هیدروکسی اسید (AHA).

پاک کننده ها، سرم ها و کرم های. حاوی آلفا هیدروکسی اسید. (AHAs) می توانند. با لایه برداری پوست. و باز کردن منافذ، به از بین. بردن جوش های سر. سیاه کمک کنند. AHA های محبوب شامل اسید سرم پوستی هیالورونیک اسید و لاکتیک هستند. اسید گلیکولیک حتی عمیق. تر از کرم ترمیم کننده و جوانساز . به پوست نفوذ می کند. در مقابل، اسید لاکتیک. ملایم‌تر است – که برای پوست‌های. خشک یا حساس ایده‌آل است

آیا فشردن جوش های سر سیاه مشکلی ندارد؟

جواب کوتاه، نه است. فشردن جوش های سرسیاه ایده خوبی نیست. در حالی که وسوسه انگیز است، فشردن جوش های سرسیاه می تواند آکنه را بدتر کند، و متخصصان پوست توصیه نمی کنند که با انگشتان یا ناخن هایتان لکه ای ایجاد کنید. تلاش برای فشردن. جوش‌های سرسیاه. می‌تواند چربی مسدود. شده و پوست مرده. را به عمق منافذ. شما فشار دهد. و التهاب را افزایش. داده و خطر ایجاد جای. زخم را افزایش دهد.

این التهاب. اضافی می تواند جوش های. سرسیاه شما را بیشت.ر به چشم بیاورد و منافذ پوست. شما بزرگ شده به نظر برسد. دست زدن. به جوش‌های سرسیاه همچنین می‌تواند. آلودگی و باکتری بیشتری را وارد. منافذ کند که منجر به عفونت .و آکنه دردناک‌تر می‌شود. ایمن‌ترین راه برای. از بین بردن جوش‌های. سرسیاه مراجعه به یک. متخصص – مانند یک متخصص. پوست یا زیبایی – است که می‌تواند. به‌طور ایمن جوش‌های سر سیاه .را با ابزارهای استریل استخراج کند.

 

درمان هایی که باید اجتناب کنید

در مورد استفاده. از نوارهای منافذ، لایه .بردارهای فیزیکی. و ابزارهای مکش. منافذ برای از بین بردن. جوش های سرسیاه. مراقب باشید. اگر با جوش های سر سیاه روی بینی خود سر و کار دارید، نوارهای منافذ فقط به طور موقت احتقان پوست را برطرف می کنند. نوارهای منافذ از مسدود شدن منافذ آینده جلوگیری نمی کنند و در دراز مدت در درمان جوش های سرسیاه بی تاثیر هستند.

 

لایه برداری با برس ها یا اسکراب های ساینده نیز به شما کمکی نمی کند جوش های سر سیاه را از بین ببرید. این به این دلیل است که لایه برداری فیزیکی سطحی نمی تواند به اندازه کافی عمیق به منافذ شما نفوذ کند تا چربی و سلول های مرده پوست که باعث ایجاد جوش های سرسیاه می شوند را استخراج کند. مانند فشردن جوش. های سرسیاه، ابزار. مکش کومدون نیز می تواند. پوست شما را کشیده و آسیب برساند.

درمان های حرفه ای برای جوش های سر سیاه

 

اگر شش تا هشت. هفته بدون موفقیت از داروهای OTC جوش. سرسیاه استفاده کرده اید، وقت آن رسیده است. که به یک متخصص پوست مراجعه کنید. ممکن است. برای کمک به از بین بردن جوش های. سر سیاه به یک رتینوئید قوی با نسخه نیاز. داشته باشید. درمان‌های حرفه‌ای مانند استخراج کومدون، میکرودرم. ابریژن، لایه‌برداری شیمیایی، هیدرافشیال یا لیزر درمانی نیز ممکن است به حذف جوش‌های سرسیاه پایدار کمک کنند.

 

استخراج کومدون

 

در طول استخراج کومدون، متخصص پوست. یا زیبایی اغلب پوست را لایه برداری می کند. و سپس از یک ابزار فلزی استریل. برای فشار دادن دانه های سر سیاه. استفاده می کند. استخراج جوش سر سیاه. ترجیح داده نمی شود زیرا زمان بیشتری. می برد و می تواند گران. باشد. با این حال، اگر سایر درمان‌ها باعث بهبود جوش‌های. سرسیاه شما نشد، متخصص پوست شما ممکن است استخراج را پیشنهاد دهد

 

میکرودرم ابریژن

میکرودرم. ابریژن یک روش لایه برداری است که لایه بالایی پوست را با یک دستگاه ساینده از بین می برد. میکرودرم. ابریژن. حرفه‌ای می‌تواند عمیق‌تر از ابزارهای. خانگی به جوش‌های.سرسیاه .نفوذ کن.د تا منافذ مسدود شده. را از بین ببرد. درمان های حرفه ای همچنین محیط استریل تری را برای کاهش خطر ابتلا به عفونت ارائه می دهند. یک جلسه میکرودرم. ابریژن .صورت معمولاً حدود 30 تا 40 دقیقه طول می کشد. و ممکن است. بین 5 تا 16 درمان. برای از بین بردن. جوش های سرسیاه طول بکشد. میکرودرم. ابریژن برای افرادی که از رتینوئید استفاده می کنند توصیه نمی شود، که می تواند خطر ایجاد اسکار را افزایش دهد. بیمه معمولاً میکرودرم. ابریژن را نیز پوشش نمی دهد

 

لیزر درمانی

فوتوپنوماتیک درمانی برای درمان جوش های سرسیاه مورد تایید FDA است و از لیزر نور پالسی شدید (IPL) و خلاء برای حذف سلول های مرده پوست و چربی از منافذ استفاده می کند. پس از یک جلسه، ممکن است سوزش و سوزش خفیف را تجربه کنید و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتایج را ببینید. دستگاه های نور مرئی در مطب و خانه (مانند نور آبی و قرمز) و درمان های نور مادون قرمز نمی توانند جوش های سر سیاه را درمان کنند.

انجمن آکادمی پوست آمریکا لیزر و نور: چقدر آکنه را درمان می کنند؟

یک بررسی سریع

اگر می‌خواهید. جوش‌های سرسیاه.را از بین ببرید، از برداشتن. و فشار. دادن. دانه‌های سر. سیاه برای استخراج منافذ. خودداری کنید. نوارهای منافذ به طور موقت ضایعات را از بین می برند، اما نتایج پایداری ارائه نمی دهند. درعوض، جوش های سرسیاه را با مواد مراقبت از پوست مانند رتینوئیدها، اسید سالیسیلیک و AHA ها که سلول های مرده پوست را لایه برداری کرده و تولید چربی را کاهش می دهند، از بین ببرید.

 

اگر در شش تا هشت هفته هیچ بهبودی مشاهده نکردید، به متخصص پوست مراجعه کنید. متخصص پوست می تواند با خیال راحت جوش های سر سیاه را استخراج کند یا رتینوئیدهای قوی تری تجویز کند. متخصصان پوست همچنین می توانند با لایه برداری شیمیایی یا درمان های میکرودرم. ابریژن پوست را مجدداً لایه برداری کرده و جوش های سر سیاه را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − seven =