آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

فواید کافئین در مراقبت از پوست

پوست

کافئین یک محرک طبیعی است که مواد شیمیایی مغز را در سیستم عصبی مرکزی شما تغییر می‌دهد تا هوشیاری و انرژی را افزایش دهد. قهوه و چای معمولاً منابع کافئین برای مردم هستند، اما کافئین همچنین به یک عنصر محبوب در محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌های دور چشم، سرم‌ها تبدیل شده است. و کرم های سلولیت

مراقبت از پوست با کافئین اغلب به پوست شما “انرژی می بخشد” یا “بیدار می کند”، اما کاملاً شبیه نوشیدن یک فنجان اسپرسو نیست. هنگامی که کافئین روی پوست شما استفاده می شود، عمدتا به بهبود گردش خون برای کمک به پف زیر چشم کمک می کند. در نتیجه، مراقبت از پوست با کافئین ممکن است کمک کند که زیر چشم‌های کدر و پف کرده بیدارتر به نظر برسند.

با این حال، این مزایای بالقوه مراقبت از پوست با کافئین موقتی است. مطالعات همچنین بسیار محدود هستند و نتایج متفاوتی در مورد اینکه واقعاً مراقبت از پوست با کافئین خوب عمل می کند، دارند. در اینجا نحوه مراقبت از پوست حاوی کافئین برای پوست شما مفید است.

 

ممکن است پف زیر چشم را کاهش دهد

اگر در زیر چشم‌هایتان کیسه‌هایی به دلیل کم‌خوابی وجود دارد، یک کرم دور چشم کافئینی ممکن است به طور موقت به کاهش پف‌هایی که باعث خستگی شما می‌شود، کمک کند. فقط توجه داشته باشید: کرم های دور چشم کافئینی به پف زیر چشم ناشی از مسائل ژنتیکی یا سلامتی کمک نمی کنند. وقتی به اندازه کافی نمی خوابید، زیر چشم شما خون اکسیژن کمتری دریافت می کند که باعث می شود پوست آبی و پف کرده به نظر برسد. تحقیقات نشان می دهد که کافئین موضعی می تواند گردش خون در اطراف چشم شما را تحریک کند، که ممکن است به بهبود ظاهر سیاهی و پف زیر چشم کمک کند.

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد پدهای کافئین حاوی روغن Emu و ویتامین K به پف کردن چشم ها و کاهش ظاهر سیاهی دور چشم کمک می کند. با این حال، ویتامین K همچنین می‌تواند گردش خون را بهبود بخشد و روغن Emu پوست را آبرسانی می‌کند. یک مطالعه کوچک بر روی 35 نفر همچنین نشان داد که اثر خنک‌کنندگی ژل‌های چشم کافئین، به جای افزایش گردش خون ناشی از کافئین، باعث پف کردن چشم‌ها می‌شود.

ممکن است آسیب ناشی از عکس، خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد

کافئین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که وقتی به مراقبت از پوست اضافه شود، ممکن است به محافظت از پوست شما در برابر اثرات مخرب استرس اکسیداتیو کمک کند. اساساً هر روز، پوست شما با اشعه ماوراء بنفش (UV) و آلودگی که مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد را ایجاد می کند، در تماس است. این مولکول‌ها می‌توانند استرس اکسیداتیو را تحریک کنند که به سلول‌ها و بافت‌ها آسیب می‌رساند، کلاژن پوست شما را می‌شکند و باعث ایجاد خطوط ریز، چین و چروک و سایر آسیب‌های نوری (آسیب خورشید) می‌شود.

مطالعات نشان داده‌اند که کافئین می‌تواند به محافظت از سلول‌های پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش کمک کند و آسیب‌های ناشی از نور خورشید را که منجر به چین و چروک می‌شود، کند کند. در بهترین حالت، یک کرم کافئین به کاهش رادیکال های آزاد آسیب رسان که منجر به پیری زودرس می شود کمک می کند. با این حال، ما به مطالعات قابل اعتمادتری نیاز داریم تا ثابت کنیم محتوای آنتی اکسیدانی کافئین اثر ماندگاری در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش و استرس اکسیداتیو دارد.

 

ممکن است ظاهر سلولیت را کاهش دهد

هنگامی که سلول های چربی از بافت همبند زیر پوست شما بیرون می زند، می توانید پوستی با فرورفتگی روی باسن، ران ها یا معده ایجاد کنید که سلولیت نامیده می شود. لوسیون های صاف کننده و کرم های سلولیت اغلب حاوی کافئین برای کمک به کاهش ظاهر سلولیت هستند، اما این محصولات آن را از بین نمی برند.

برخی تحقیقات نشان داده اند که با بهبود جریان خون، کافئین ممکن است به حذف اسیدهای چرب از چربی و حل کردن چربی درست در زیر پوست کمک کند و در نتیجه پوستی صاف تر ایجاد می کند. طبق آکادمی پوست آمریکا، کرم های کافئین می توانند آب موجود در سلول های چربی را نیز کم آب کنند. . این اثر ممکن است ظاهر سلولیت را از بین ببرد و آن را کمتر به چشم بیاورد

با این حال، مطالعات روی کرم‌های سلولیت کافئین بسیار کم، قدیمی هستند و اغلب شامل مواد اضافی هستند که ممکن است برای سلولیت مفیدتر باشند. به عنوان مثال، یک مطالعه 12 هفته ای نشان داد که زنان پس از استفاده از کرم های کافئین دار با رتینول که یک ماده صاف کننده پوست شناخته شده است، ظاهر سلولیت را کاهش می دهند.

عوارض جانبی کافئین در مراقبت از پوست

از آنجایی که کافئین می تواند گردش خون را در پوست افزایش دهد، کرم های کافئین دار ممکن است باعث قرمزی پوست شوند. اگر پوست حساسی دارید، محصولات با غلظت‌های بالای کافئین نیز ممکن است باعث گزش یا سوزش شوند. اگر متوجه سوزش یا قرمزی ناراحت‌کننده شدید، استفاده از محصولات حاوی کافئین را متوقف کنید.

 

همیشه قبل از استفاده از یک محصول جدید مراقبت از پوست یک تست پچ انجام دهید تا از هرگونه واکنش ناخوشایند احتمالی جلوگیری کنید. مقدار کمی از محصول را در قسمت داخلی مچ دست خود بمالید و چند ساعت صبر کنید تا ببینید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد.

 

آیا می توانید بیش از حد از کافئین مراقبت از پوست استفاده کنید؟

محصولات مراقبت از پوست با کافئین اضافه به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شوند و نباید مصرف کافئین را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. اکثر محصولات مراقبت از پوست حاوی درصد کمی کافئین (حدود 3%) هستند. بنابراین حتی اگر کافئین می تواند به سد پوست نفوذ کند، بعید است که یک کرم موضعی کافئین کافی برای ایجاد عوارض جانبی قابل توجه یا سمیت کافئین داشته باشد.  پودر کافئین غلیظ و مایعات مقصر اصلی افرادی هستند که مقادیر سمی کافئین را مصرف می کنند

افراد باردار همچنین باید قبل از استفاده از مراقبت از پوست کافئین دار با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنند. در حالی که بعید است کافئین موضعی در دوران بارداری مشکلی ایجاد کند، تحقیقات کافی برای اثبات بی خطر بودن آن وجود ندارد. کالج آمریکایی. متخصصان زنان و زایمان. به افراد باردار توصیه می کند. که کافئین را به کمتر. از 200 میلی گرم (میلی گرم) در روز محدود کنند – حدود 2 فنجان قهوه. این امکان وجود دارد. که افزودن محصولات مراقبت از پوست کافئین ممکن است کافئین بیشتری را به جریان. خون شما اضافه کند، که ممکن است .خطر زایمان زودرس و وزن کم. هنگام تولد را افزایش دهد.

نحوه استفاده از آن

اگر از کرم ترمیم کننده و جوانساز ، کرم رفع لک و تیرگی، سرم یا کرم آبرسان و مرطوب کننده روغن آلوئه ورا + ویتامین E. کافئین دار برای روشن کردن یا رفع پف کردن پوست. خود استفاده می کنید، برای بهترین. نتیجه صبح از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از کرم دور چشم، از انگشت حلقه خود استفاده کنید تا به آرامی محصول را زیر چشم خود بکشید.مانند

از آنجایی. که فواید کافئین برای صاف کردن. پوست موقتی است، کرم های سلولیت. نیز در صورت استفاده در صبح، نتایج قابل. مشاهده تری را ارائه می دهند.

 

یک بررسی سریع

کافئین موجود در مراقبت از پوست یک درمان معجزه آسا برای چین و چروک و سیاهی دور چشم نیست. با این حال، کرم‌ها و سرم‌های کافئین‌دار دور چشم ممکن است به پف کردن موقت زیر چشم و کاهش خطوط ریز کمک کنند. کرم‌های کافئینی نیز سلولیت را از بین نمی‌برند و فقط می‌توانند به صاف‌تر دیده شدن پوست کمک کنند.

 

مانند یک فنجان قهوه، این فواید مراقبت از پوست با کافئین موقتی هستند. برای مزایای بیشتر پوست، به دنبال محصولاتی باشید که دارای ترکیبات مکمل ترمیم پوست مانند سرم پوستی ویتامین C و سرم پوستی هیالورونیک اسید هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

one × five =