آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

اهمیت کلاژن برای پوست

کلاژن

اهمیت کلاژن برای پوست، آیا می دانستید که کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شماست؟

 

کلاژن در بسیاری از سیستم‌های بدن از جمله مفاصل، استخوان‌ها و واضح‌تر از همه پوست شما نقش اساسی دارد. کلاژن به طور طبیعی با افزایش سن تجزیه می شود، اما همه افراد مشتاقانه پوست نازک و چین و چروک را در آغوش نمی گیرند.

 

اهمیت. کلاژن برای پوست چیست؟ کلاژن چگونه بر علائم پیری تأثیر می گذارد؟ و مهمتر از همه، برای محافظت و پر کردن کلاژن خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

 

پاسخ تمام این سوالات و موارد دیگر را در راهنمای دقیق ما در مورد کلاژن برای پوست بیابید.

 

چرا کلاژن برای پوست مهم است؟

کلاژن یک پروتئین ساختاری است که در بافت های همبند، تاندون ها، پوست، استخوان ها و غضروف شما وجود دارد. از این نواحی حمایت و قدرت می کند و به ترمیم بافت، ارتباطات سلولی، مهاجرت و پاسخ ایمنی بدن شما کمک می کند.

 

کلاژن نقش بسیار مهمی در سلامت و عملکرد کل بدن شما دارد. علاوه بر ارائه حمایت داخلی حیاتی، فواید عمده کلاژن برای پوست نیز وجود دارد.

 

کلاژن و الاستین پروتئین‌های حیاتی هستند که به پوست شما خاصیت ارتجاعی و “جهش” می‌دهند. کلاژن در طول زندگی شما تولید می شود اما به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. در همین حال، سطح الاستین در رحم به اوج خود می رسد و به تدریج با افزایش سن از بین می رود.

 

پوست یک کودک نوپا را تصور کنید و تصور کنید که چقدر نرم، چاق و سفت است. کودکان پوست فوق العاده ای دارند زیرا تولید کلاژن آنها در اوج است و سطح الاستین آنها همچنان قوی است!

 

فواید کلاژن

کلاژن به پوست استحکام و استحکام می بخشد. حفظ سطح بالایی از کلاژن در بدن برای حمایت از سلامت ساختار و جلوگیری از علائم پیری در پوست بسیار مهم است. مصرف مکمل های کلاژن، استفاده از مراقبت از پوست کلاژن و محافظت از پوست می تواند:

 

بهبود خاصیت ارتجاعی پوست

آبرسانی پوست را بهبود بخشد

بهبود جریان خون

التیام زخم ها و جلوگیری از اسکار

جلوگیری و کاهش علائم کشش

کاهش سلولیت قابل مشاهده

لکه های تیره را کاهش دهید

حمایت از عزت نفس و کاهش اضطراب

چه چیزی باعث از بین رفتن کلاژن می شود؟

افزایش سن، رژیم غذایی نامناسب و برخی شرایط خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس می تواند منجر به از دست دادن کلاژن شود. شایع ترین علت از دست دادن کلاژن افزایش سن است.

 

پس از حدود 25 سالگی، بدن شما شروع به کاهش تولید کلاژن می کند، اگرچه این عملکرد هرگز به طور کامل از بین نمی رود، مانند الاستین. این کاهش طبیعی کلاژن منجر به پوست نازک و چین و چروک هایی می شود که با افزایش سن عمیق تر می شوند.

 

سایر دلایل از دست دادن کلاژن قابل کنترل تر است. به عنوان مثال، افرادی که سیگار می کشند، به دلیل ضعیف شدن کلاژن و پوست خشک، علائم پیری زودرس بیشتری دارند. نوشیدن بیش از حد الکل همچنین تولید کلاژن را کند می کند و توانایی پوست برای ترمیم خود را محدود می کند.

 

علاوه بر پرهیز از سیگار و الکل، باید مراقب رژیم غذایی خود نیز باشید. غذاهای شیرین و فرآوری شده باعث گلیکوزیشن می شوند که از تعامل کامل کلاژن با سلول های شما جلوگیری می کند.

 

خورشید بزرگترین دشمن پوست سالم و سفت است. هر بار که بیرون می روید یا در یک مکان آفتابی می نشینید، باید از کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی برای محافظت از صورت خود استفاده کنید. نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش کلاژن را تخریب می کند و باعث پیری پوست با سرعت زیاد می شود.

وقتی کلاژن کافی ندارید چه اتفاقی می افتد؟

کلاژن یکی از مهم ترین پروتئین های بدن شماست و تقریباً هر سیستم بدن به کلاژن نیاز دارد. وقتی کلاژن کافی ندارید، احتمالاً متوجه برخی از اثرات منفی خواهید شد.

 

متأسفانه، افزایش سن اجتناب ناپذیر است، بنابراین همه افراد می توانند انتظار داشته باشند که تغییراتی در ظاهر خود مشاهده کنند. با این حال، علائم زودرس و قابل توجه پیری نشانه کلاسیکی است که شما به کلاژن بیشتری در بدن خود نیاز دارید.

 

وقتی کلاژن به سطح بسیار پایینی می رسد، ممکن است دچار کمبود کلاژن شوید. کمبود کلاژن یک نگرانی جدی است که باید فورا برطرف شود. علائم کمبود کلاژن می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

پوست خشک

پوست ضعیف و نازک

افتادگی پوست و چین و چروک

موهای شکننده

ناخن های شکننده

مفاصل سفت

در موارد شدید، مانند موارد ناشی از یک اختلال خود ایمنی، کمبود کلاژن می تواند مشکلات شدیدتری ایجاد کند. مشکلات جدی ناشی از کمبود کلاژن می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

بثورات خارش دار و دردناک

درد مفاصل و عضلات

زخمهای دهان

زخم های باز بدن

پوست سر حساس و پوسته پوسته می شود

ریزش مو

اندام های سرد و بی حس

اگر مشکوک هستید که ممکن است کمبود کلاژن جدی داشته باشید، مهم است که سلامت خود را توسط پزشک ارزیابی کنید. ممکن است یک بیماری خود ایمنی داشته باشید. با این حال، در بیشتر موارد، کمبود کلاژن چیزی است که می توانید به تنهایی از آن جلوگیری کرده و آن را برطرف کنید.

 

انواع کلاژن برای پوست

در واقع حدود 28 نوع کلاژن شناخته شده در بدن انسان وجود دارد. کلاژن نوع 1 رایج ترین است و 90 درصد از کل کلاژن موجود در بدن انسان و حیوانات را تشکیل می دهد. این نوع کلاژن به راحتی از منابع حیوانی و گیاهی به دست می آید.

 

گزینه های زیادی برای یافتن منبع کلاژن یا مکمل مناسب برای شما وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که تقریباً هر نوع کلاژن برای پوست، مفاصل و سلامت کلی شما عالی است!

 

کلاژن حیوانی

کلاژن فقط در انسان یافت نمی شود. همه حیوانات زنده برای حمایت از بدن و سیستم ساختاری خود به کلاژن نیاز دارند. برخی از اعضای بدن حاوی کلاژن بیشتری نسبت به سایرین هستند و انسان می تواند به سادگی با مصرف این حیوانات مقدار قابل توجهی کلاژن به دست آورد.

 

به عنوان مثال، پوست، مفاصل و استخوان های حیوانات حاوی مقدار زیادی مواد مغذی تقویت کننده پوست از جمله کلاژن است. آبگوشت استخوان و مغز استخوان، ژلاتین و بند انگشت خوک برخی از روش‌های رایج مصرف کلاژن حیوانی هستند.

 

ما اغلب انبوهی از این قسمت‌های حیوانی را در بشقاب سرو نمی‌کنیم، اما می‌توانیم کلاژن حیوانی را به روش‌های دیگری مصرف کنیم. چندان مشتاق خوردن بند انگشت خوک نیستید؟ همچنین می توانید به راحتی کلاژن حیوانی را در مکمل ها و محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید.

 

کلاژن دریایی

تمام کلاژن ها از حیوانات خشکی نمی آیند. ماهی ها و بسیاری از بی مهرگان دریایی، مانند عروس دریایی، برخی از بهترین کلاژن را برای پوست فراهم می کنند. برخی افراد به دلایل مذهبی، محیطی یا شخصی مصرف کلاژن دریایی را انتخاب می کنند.

 

کلاژن. دریایی کلاژنی است که از ماهی، چتر دریایی و دیگر آبزیان تامین می شود. کلاژن. دریایی که معمولاً به آن کلاژن ماهی نیز می گویند، به شکل پودر، قرص، مایع و موضعی وجود دارد. کلاژن. دریایی تقریباً مانند کلاژن حیوانات خشکی در بدن جذب می شود.

کلاژن گیاهی

برخی از محصولات کلاژن برای وگان ها مناسب نیستند، زیرا از استفاده از مواد حیوانی اجتناب می کنند. خوشبختانه، جایگزین های کلاژن. گیاهی برای کسانی که نگران رفاه حیوانات و محیط زیست هستند، وجود دارد.

 

کلاژن از منابع حیوانی در واقع به راحتی در بدن جذب نمی شود. در عوض، بدن کلاژن حیوانی را به اسیدهای آمینه اساسی خود تجزیه می کند و از آن اسیدهای آمینه برای ساخت پروتئین های جدید استفاده می کند.

 

مکمل‌های کلاژن گیاهی و ترکیبات موضعی بر تامین اسیدهای آمینه ضروری مشابه کلاژن حیوانی تمرکز دارند. این اسیدهای آمینه می توانند از هر منبع پروتئینی گیاهی مانند سویا، حبوبات، عدس، آجیل، دانه ها و قارچ ها به دست آیند. محصولات حاوی پودر جلبک برفی تقویت کننده های کلاژن طبیعی عالی برای افرادی هستند که از محصولات حیوانی اجتناب می کنند.

 

چگونه از کلاژن خود محافظت کنیم

با افزایش سن مقداری از دست دادن کلاژن اجتناب ناپذیر است، اما می توانید این روند را کاهش دهید و میزان تغییراتی را که بدن خود نشان می دهد محدود کنید. محافظت از کلاژن طبیعی بدن برای جلوگیری از علائم قابل مشاهده پیری پوست بسیار مهم است. خوشبختانه، چند اقدام احتیاطی ساده وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه سطح کلاژن شما تا حد امکان بالا باقی بماند، انجام دهید.

 

هیدراته بمانید

نوشیدن آب بیشتر یکی از بهترین کارهایی است که می توانید به طور کلی برای پوست خود انجام دهید. آب مانند روغن موتور برای بدن است و اطمینان حاصل می کند که سلول ها با هم ارتباط برقرار می کنند، ویتامین ها جذب می شوند و همه چیز به راحتی منتقل می شود. علاوه بر نوشیدن آب زیاد، پوست خود را از بیرون به داخل با مرطوب کننده روزانه و کرم شب آبرسانی کنید.

 

از آفتاب دوری کنید

نور خورشید به چند دلیل برای پوست افتضاح است. سد پوستی را خشک می کند، به سلول ها آسیب می رساند و کلاژن و الاستین را تجزیه می کند. هنگامی که این الیاف شکسته می‌شوند، مدت زیادی طول می‌کشد تا دوباره جهش و خاصیت ارتجاعی پوست شما به دست آید. مطمئن شوید که هر روز از SPF 30 یا بالاتر استفاده می کنید و از نشستن طولانی مدت زیر نور خورشید خودداری کنید.

 

سیگار نکش

بسیاری از مردم برای آرامش سیگار می کشند، اما محصولات تنباکو می تواند پوست شما را خراب کرده و استرس بیشتری ایجاد کند. سموم موجود در سیگار به کلاژن و الاستین آسیب می رساند، گردش خون را مختل می کند، هیپرپیگمانتاسیون ایجاد می کند و موارد دیگر. اگر سیگاری هستید و نگران پوست خود هستید، ضروری است که مصرف سیگار خود را کاهش دهید.

 

محافظت در برابر آلودگی

آیا می دانستید که آلودگی هوا می تواند به کلاژن پوست شما آسیب برساند؟ آلاینده های هوا باعث التهاب و تولید رادیکال های آزاد در پوست شما می شود که کلاژن شما را تجزیه می کند و باعث ایجاد مشکلاتی در چین و چروک و افتادگی می شود. شما همیشه نمی توانید از مناطق پر آلودگی مانند داخل شهرها اجتناب کنید، اما می توانید با شستن روزانه، لایه برداری و استفاده از مرطوب کننده محافظ و ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنید.

 

آنتی اکسیدان بیشتری بخورید

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مانند زغال اخته، گیلاس و سبزیجات با برگ های تیره برای حمایت از پوست و سلامت کلی شما عالی هستند. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را خنثی می کنند و از دزدیدن کلاژن شما جلوگیری می کنند. غذاهای حاوی آنتی اکسیدان نیز اغلب به هیدراتاسیون و ویتامین C اضافه می کنند، بنابراین محصولات غنی خود را ذخیره کنید!

 

پوست سالم را تشویق کنید

از محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید که از سد طبیعی پوست شما محافظت می کند و از حفظ کلاژن حمایت می کند. موادی مانند سرم پوستی رتینول ویتامین A، سرم پوستی ویتامین C و کرم ترمیم کننده و جوانساز و موارد دیگر برای حمایت از سلامت پوست و تشویق تولید کلاژن طبیعی بدن شما کار می‌کنند.

 

چگونه کلاژن بیشتری دریافت کنیم

محافظت از کلاژنی که در حال حاضر دارید مهم است، اما اگر در حال حاضر دچار کمبود کلاژن هستید، برای بهبود خاصیت ارتجاعی پوست شما مفید نیست. علاوه بر اقدامات محافظتی ذکر شده در بالا، کلاژن خود را با این منابع مفید دوباره پر کنید.

 

منابع طبیعی کلاژن

تا حدی می توانید سطح کلاژن خود را بدون استفاده از مکمل های خاص یا کرم های غلیظ بالا ببرید. برش های سفت تری از گوشت مانند استیک چاک و بریسکت را انتخاب کنید و غذاهای غنی از کلاژن مانند آبگوشت استخوان، پوست ماهی و ژلاتین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

اگر گوشت نمی‌خورید یا ترجیح می‌دهید این برش‌ها را نخورید، به دنبال غذاهای غنی از اسیدهای آمینه باشید. غذاهایی مانند ماهی، مرغ، تخم مرغ، حبوبات، توفو و تمپه بلوک های ساختمانی را برای بدن شما فراهم می کنند تا کلاژن بیشتری تولید کند. کلاژن همچنین به مواد مغذی مانند روی، ویتامین C و ویتامین E نیاز دارد، بنابراین مطمئن شوید که مقدار توصیه شده روزانه خود را رعایت می کنید!

 

مکمل های کلاژن برای پوست

ردیابی مصرف کلاژن از طریق غذا می تواند مانند یک شغل تمام وقت باشد. خوشبختانه، افزایش کلاژن می تواند با کمک مکمل های خوراکی بسیار آسان تر باشد. بهبود پوست از درون یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از سلامت پوست و حفظ کلاژن طولانی مدت است!

 

به دنبال یک مکمل ضد پیری با موادی مانند عصاره سر اژدها مولداوی، ویتامین C، ویتامین E و کلاژن طبیعی باشید. مکمل های خوراکی را هر روز در برنامه صبحگاهی خود بگنجانید تا نتایج شگفت انگیزی را مشاهده کنید که تا آخر عمر باقی می ماند!

 

محصولات مراقبت از پوست با کلاژن

به دست آوردن پوست زیبا می تواند به سادگی یک مومیایی شبانه باشد! با محصولات مراقبت از پوست که برای تقویت و محافظت از کلاژن طراحی شده اند، پوست خود را از همه جهات التیام دهید. مراقبت از پوست خارجی به اندازه سلامت داخلی برای محافظت و افزایش تولید کلاژن مهم است.

 

بالم زیبایی حاوی مواد طبیعی و اثبات شده مانند عصاره جلبک قرمز، پودر جلبک برفی، کره شی و ریشه جینسینگ را خریداری کنید. این ترکیبات با دقت انتخاب شده فرآیند تجدید سلولی را باز می‌کنند که منجر به کاهش چین و چروک و پوستی صاف و محکم‌تر می‌شود.

 

از پوست سالم و درخشان حمایت کنید

ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت. کلاژن برای پوست تاکید کنیم. کلاژن نه تنها برای سلامت پوست و حمایت ساختاری، بلکه برای زیبایی که از درون به بیرون می درخشد ضروری است.

 

Ingredient Secret منبع شما برای محصولات طبیعی و موثر مراقبت از پوست، مکمل ها و موارد دیگر است. ما وظیفه داریم کارآمدترین نتایج تحقیقاتی را برای شما و پوستتان به ارمغان بیاوریم.

 

نگاه کنید که سال ها ذوب می شوند و دوباره پوست تازه و سفت را کشف کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات مراقبت از پوست ضد پیری ما از این صفحه دیدن کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twelve + five =